1st Floor New World. +998556778345 demo@example.com

Trawa z rolki – Wady i zalety

Trawa z rolki - Wady i zaletySztuczna trawa do ogrodu jest oferowana m.in. jako trawa z rolki. Jej montaż w pewnym sensie przypomina zakładanie trawnika z rolki, przy czym jest o wiele mniej wymagający, dzięki czemu bez problemu poradzi z nim sobie także osoba niedoświadczona. Jakie są wady i zalety sztucznej trawy z rolki? W jakich aranżacjach trawa z rolki sprawdzi się najlepiej? 

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z zalet sztucznej trawy ozdobnej w swoim ogrodzie lub domu poniższy artykuł z pewnością Cię zainteresuje. Uwzględniając zróżnicowane potrzeby i oczekiwania inwestorów odpowiadamy na pytania o sztuczną trawę z rolki. 

Zalety trawy z rolki 

Wybierając produkt wysokiej jakości możemy liczyć na trawę, która będzie:

  • odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i odkształcenia, 
  • elastyczna, 
  • odporna na zmianę koloru (dobrej jakości trawa w rolce nie blaknie i nie odbarwia się pod wpływem promieniowania słonecznego), 
  • odporna na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne, 
  • odporna na szkodliwy wpływ nagłych zmian temperatury, 
  • łatwa w utrzymaniu w czystości, 
  • bezproblemowa w montażu. 

Dodatkowo wśród licznych zalet trawy z rolki warto zwrócić uwagę na możliwość montażu trawy na dowolnym podłożu – gruncie, betonie, glazurze i terakocie – i dowolnej przestrzeni. Sztuczna trawa w rolce – podobnie jak jej naturalnych odpowiednik – może być bez trudu przycinana na pożądany wymiar i kształt. Dzięki temu idealnie dopasowuje się zarówno do oczekiwań, jakie mamy względem aranżacji przestrzeni zielonej wokół domu, jak i kształtów różnego rodzaju elementów architektonicznych – balkonów, tarasów, ogrodów zimowych. 

Wady trawy z rolki 

Podstawową wadą trawy z rolki w porównaniu z trawnikiem z wysiewu jest cena. Koszt sztucznej trawy jest zbliżony do kosztu zakupu wykładziny podłogowej, przy czym bardziej estetyczne i funkcjonalne wyroby premium są odpowiednio droższe. Drugim mankamentem sztucznej trawy z rolki jest fakt, iż ułożony trawnik nie jest trawnikiem naturalnym. Dlatego też w przestrzeniach rekreacyjno-wypoczynkowych trawę z rolki stosuje się przede wszystkim w miejscach szczególnie narażonych na oddziaływanie czynników szkodliwych. W pozostałych miejscach zakłada się trawniki siane lub trawniki z rolki, ale z trawy naturalnej. 

Gdzie trawa z rolki sprawdzi się najlepiej?

Sztuczna trawa ozdobna doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie trawnik jest narażony na intensywne użytkowanie, a co za tym idzie wycieranie. Sztuczny trawnik warto więc rozwinąć pod huśtawkami oraz pozostałymi elementami wyposażenia placu zabaw, a także pod basenem. To doskonałe podłoże dla przestrzeni jadalnianej – sztuczna trawa doskonale się prezentuje i zapewnia wysoki komfort użytkowania w miejscu ustawienia mebli ogrodowych.