Sztuczna trawa na boisko

Boisko sportowe to przestrzeń charakteryzująca się dużym natężeniem ruchu oraz wysokim ryzykiem wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Normalne użytkowanie boisk treningowych przyczynia się do ich szybkiej degradacji. Dlatego też rosnąca liczba właścicieli i zarządców obiektów sportowych i sportowo-rekreacyjnych coraz częściej sięga po alternatywę dla trawy naturalnej w postaci sztucznej trawy sportowej.

Sztuczna trawa sportowa to produkt, który doskonale wpisuje się w wymagania stawiane murawie, jednocześnie zapewniając jej długotrwałą eksploatację oraz możliwość korzystania z boiska niezależnie od pory roku i panujących warunków atmosferycznych. Standardowo użytkowanie naturalnej murawy podczas deszczu zwiększa ryzyko jej uszkodzenia. Sztuczna trawa na boisko zachowuje pierwotne właściwości, nie odkształca się, nie przemieszcza, trudno ją przedziurawić.

Sztuczna trawa sportowa

Oferta sztucznych traw sportowych jest bardzo szeroka i zróżnicowana, dlatego wybór produktu zawsze warto skonsultować z producentem, dystrybutorem lub sprzedawcą. W asortymencie traw sportowych możemy wyróżnić produkty dedykowane do eksploatacji:

  • – w ramach boisk piłkarskich (treningowych i profesjonalnych),
  • – w ramach boisk do rugby,
  • – na polach golfowych,
  • – w przestrzeniach dedykowanych aktywnej rekreacji (m.in. przy ośrodkach wypoczynkowych i obiektach sportowych).

To, co wyróżnia sztuczną trawę sportową na tle innych odmian trawy w rolkach to przede wszystkim podwyższona odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu boisko, pole, jak również każda inna przestrzeń mogą być eksploatowane z dowolną intensywnością, bez obaw o zniszczenie murawy i konieczność dosiewania trawnika. Co ważne, sztuczna trawa sportowa została opracowana w taki sposób, aby przy ewentualnym upadku nie powodować kontuzji. Jest więc odpowiednio miękka i sprężysta, a zarazem odporna na zgniatanie i mało podatna na wyrywanie źdźbeł, dzięki czemu zachowuje oryginalną gęstość przez długi czas.

Sztuczna trawa na boisko – Jak wybrać tę właściwą?

Trawa na boisko to produkt specjalistyczny. Jego wybór nigdy nie powinien być przypadkowy. Dotyczy to zarówno boisk treningowych, jak i boisk przy obiektach wypoczynkowych. Dlatego w celu wyboru odpowiedniego produktu polecamy szczegółowe zapoznanie się ze specyfikacją oferowanych przez MultiGrass rodzajów traw, a w razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Pytania o dobór traw do konkretnych zastosowań możecie Państwo kierować bezpośrednio do producenta lub dystrybutora naszych wyrobów. Dbamy o to, aby dystrybucja traw MultiGrass była świadoma, a dystrybutor lub sprzedawca trawy sztucznej posiadał wiedzę o produkcie umożliwiającą jego adekwatny dobór.