Co to jest MultiGrass?

MultiGrass to kolekcja wyselekcjonowanych traw krajobrazowych od wiodących producentów. Sztuczne trawy krajobrazowe są coraz częściej wykorzystywane do aranżacji trawników domowych lub jako funkcjonalne podłoże na tarasach, balkonach, placach zabaw. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane również w przestrzeniach użyteczności publicznej. Runo sztucznej trawy wykonane jest najczęściej z włókien polipropylenowych, polietylenowych lub ich mieszanek, podkład również jest wykonany z syntetycznych materiałów. Włókna syntetyczne odporne są na wycieranie, odbarwienie, czy wypadanie.

Czym wyróżnia się sztuczna trawa MultiGrass?

  • – inspirowana naturą
  • – trwała, odporna na skrajne warunki atmosferyczne
  • – prosta w instalacji
  • – łatwa w utrzymaniu, nie wymagająca podlewania, koszenia i nawożenia
  • – miła w dotyku, daje ciepłe i przyjazne podłoże, idealne do chodzenia boso
  • – ekologiczna, bezpieczna dla dzieci i zwierząt
  • – łatwa w utrzymaniu w czystości

Czym różni się sztuczna trawa od naturalnej?

Sztuczna trawa doskonale imituje trawę naturalną, jest miękka, przyjemna w dotyku, bezpieczna i niezwykle trwała. Nie wymaga podlewania, nawożenia i koszenia. Jest zawsze zielona i wygląda perfekcyjnie przez cały rok. Sztuczna trawa jest dużo trwalsza i łatwiejsza w utrzymaniu. Zastosowanie sztucznej trawy pozwala na wysokie oszczędności czasu, energii i pieniędzy (odchodzą wydatki na nawodnienie trawnika oraz koszty energii zużywanej przez kosiarkę).

Dla kogo jest przeznaczona sztuczna trawa MultiGrass?

Polecamy zastosowanie Sztucznej trawy MultiGrass wszystkim, którzy pragną zaaranżować dowolne miejsce w otoczeniu domu i cieszyć się zielenią przez cały rok. Sztuczna trawa może być z powodzeniem stosowana w każdym ogrodzie, tarasie czy balkonie, niezależnie czy chodzi o domek jednorodzinny na wsi, czy o mieszkanie w bloku. Sztuczne trawy MultiGrass polecamy wszystkim zapracowanym i dbającym o środowisko, którzy cenią sobie relaks w otoczeniu zieleni.

Gdzie można zastosować sztuczną trawę MultiGrass?

Wszędzie tam, gdzie do aranżacji potrzebujemy świeżego zielonego akcentu, a nie ma możliwości aby wyrosła naturalna trawa. Sztuczna trawa MultiGrass może być z powodzeniem zastosowana na różnych podłożach (twardych i utwardzonych).

Jakie są koszty sztucznej trawy MultiGrass?

W większości przypadków jedynym kosztem jest sam zakup sztucznej trawy i ewentualnie akcesoria pomocne przy montażu.

W przeciwieństwie do trawników z trawy naturalnej odchodzą koszty i prace związane z:

– przygotowaniem podłoża (równanie, niwelacja, dosypanie ziemi, piaskowanie, spulchnianie  nawodnienie, nawożenie podłoża), zakupem mieszanki i zasiewem, wałowaniem i podlewaniem.

Podsumowując koszty, założenie trawnika ze sztucznej trawy może być dużo bardziej korzystne finansowo i szybsze do zrealizowania.

Jakie są koszty pielęgnacji i utrzymania sztucznej trawy?

Sztuczna trawa nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Od czasu do czasu można ją odświeżyć poprzez zraszanie wodą, w razie konieczności można przeczesać trawę. Sztuczna trawa na etapie użytkowania praktycznie nie wymaga wkładu finansowego.

Jak mogę zamówić Sztuczną Trawę MultiGrass?

Zapraszamy do najbliższego Punktu Sprzedaży. Zapraszamy również do kontaktu z Centralą pod numerem telefonu: 22 778-19-01

Chętnie podpowiemy oraz udzielimy informacji gdzie i jak najłatwiej zamówić naszą Sztuczną trawę.

Nasi Partnerzy

Jakie jest minimalne zamówienie Sztucznej Trawy MultiGrass?

Minimalne zamówienie to jeden metr bieżący z rolki o szer. 2m lub z rolki o szer. 4m (czyli odpowiednio 2m2 lub 4m2). Trawa MultiGrass dostępna jest w rolkach o szerokości 2m lub 4m.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Zamówienia składane za pośrednictwem naszych Partnerów Sprzedaży są realizowane w ciągu 5 dni roboczych.

Tuż po zakupie, po rozwinięciu rulonu, trawa jest przyklapnięta, co należy zrobić?

Najbezpieczniejszym i najłatwiejszym sposobem transportu sztucznej trawy jest zwinięcie w rulon runem do wewnątrz. Im dłuższe runo trawy tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ono nieco spłaszczone po rozwinięciu.

Włókna sztucznej trawy są elastyczne, więc z czasem powrócą do swojego pierwotnego ułożenia. Aby nieco poprawić ułożenie włosia i przywrócić je do pozycji pionowej można bardzo delikatnie przeczesać trawę „pod włos”, np. twardą szczotką ryżową o włosiu niemetalowym. Najlepiej zrobić to w słoneczny dzień, ponieważ włókna trawy pod wpływem ciepła są bardziej plastyczne i podatne na ułożenie.

Czy świadczymy usługi montażu sztucznej trawy?

Jesteśmy tylko i wyłącznie dystrybutorem Sztucznej Trawy MultiGrass. Nasze trawy można z łatwością zamontować samemu. W przypadku skomplikowanej instalacji zachęcamy do zasięgnięcia porady lub skorzystania z usługi firmy świadczącej usługi profesjonalnego montażu.

Jak zamontować Sztuczną Trawę MultiGrass?

Montaż Sztucznej trawy MultiGrass jest bardzo prosty i można go wykonać we własnym zakresie. Należy postępować zgodnie z naszą instrukcją montażu. Potrzebne narzędzie to nożyk i dwustronna taśma łącząca. Na powierzchniach twardych wystarczy rozłożyć trawę, a w razie potrzeby dociąć i podkleić brzegi przy użyciu specjalnej bitumicznej taśmy dwustronnej.

Trawę na powierzchniach utwardzonych można rozłożyć na warstwie geowłókniny i przytwierdzić hakami.

Czy Trawy MultiGrass przepuszczają wodę?

Tak. Sztuczne trawy posiadają mikropory, przez które woda przedostaje się do podłoża.

Po ulewnych opadach deszczu na trawie została kałuża, co należy zrobić?

Należy pamiętać, że woda z opadu z czasem przeniknie do miękkiego podłoża i kałuże znikną. Warto zadbać aby balkony, czy tarasy pokryte sztuczną trawą miały zachowany odpowiedni spadek (nie mniej niż 2%), dzięki czemu woda z opadu będzie mogła swobodnie spływać. Jeżeli to możliwe można zdemontować i zwinąć trawę, pozostawić ją do wysuszenia. Po wysuszeniu podłoża oraz trawy można ją rozwinąć ponownie.

Czy Trawy MultiGrass są odporne na promieniowanie UV?

Tak. Trawy MultiGrass są odporne na promieniowanie słoneczne. Trawy posiadają gwarancję stabilności UV udzielaną przez producentów nawet do 8 lat, w zależności od rodzaju produktu. Ciągła ekspozycja trawy na słońcu nie wpływa na jej właściwości.

Czy sztuczna trawa MultiGrass powinna być zamontowana w zacienionym/ nasłonecznionym miejscu?

W przeciwieństwie do trawy naturalnej sztuczna trawa może być zastosowana w dowolnym miejscu, niezależnie od tego czy jest silnie nasłonecznione, czy zacienione. Trawa naturalna może nie wyrosnąć w zacienionym miejscu lub „przypalić się” od zbyt intensywnego nasłonecznienia, co nie stanowi problemu w przypadku sztucznej trawy.

Czy trawy należy dociążać piaskiem kwarcowym?

Zasypywanie sztucznych traw piaskiem kwarcowym nie jest konieczne. Piasek kwarcowy ma głównie za zadanie dociążenie trawy i utrzymanie włosia w pozycji pionowej. Trawy MultiGrass są to trawy krajobrazowe, przeznaczone głównie do użytku domowego, wystarczy zabezpieczyć brzegi trawy taśmą dwustronną oraz dociążyć ją ciężkimi przedmiotami.

Opcjonalnie można zastosować piasek kwarcowy w przypadku podłoża utwardzonego, do traw z wysokim włosiem (zazwyczaj ok. 5 kg/m2, frakcja 0,5-1mm, zgodnie z zaleceniami producenta).

Na jakim podłożu można zamontować sztuczną trawę MultiGrass?

Sztuczna trawa w przeciwieństwie do naturalnej może być rozłożona i zamontowana niemalże na wszystkich rodzajach podłoża, zarówno twardego jak i utwardzonego.

Instalacja sztucznej trawy w większości przypadków nie wymaga specjalnego przygotowania podłoża. W przypadku skomplikowanej instalacji zachęcamy do kontaktu z firmą świadczącą profesjonalne usługi montażu.

Czy trawę należy zabezpieczyć lub zwinąć na okres zimowy?

Nie ma takiej konieczności. Trawa jest odporna na niskie temperatury i skrajne warunki atmosferyczne, więc nie ma obaw, że straci swoje właściwości. Trawa może być rozłożona i użytkowana na zewnątrz niezależnie od pory roku.

Czy sztuczną trawę MultiGrass należy podlewać?

Sztuczna trawa MultiGrass nie wymaga podlewania. W czasie upałów można zraszać trawę niewielką ilością wody, aby spłukać kurz i podnieść komfort użytkowania.

Czy trawę sztuczną można stosować tylko na zewnątrz, czy również wewnątrz budynków?

Sztuczne trawy MultiGrass są trawami krajobrazowymi, z powodzeniem mogą być stosowane w ogrodzie, w altanach, oranżeriach, na balkonach, tarasach. Sztuczne Trawy MultiGrass są oznaczone znakiem CE, co oznacza, że spełniają wymogi i normy jakości i bezpieczeństwa zawarte w dyrektywach unijnych. Coraz częściej sztuczne trawy stosuje się do aranżacji wnętrz.

Czy sztuczna Trawa nadaje się na stoisko targowe lub na eventy?

Tak. Coraz częściej stosuje się sztuczne trawy do aranżacji na stoisku targowym czy scenerii eventowych.

Czy sztuczna trawa może być stosowana w biurach?

Tak. Coraz częściej stosuje się sztuczną trawę w przestrzeniach biurowych. Jest to bardzo nowoczesne i efektowne rozwiązanie.

Czy sztuczna trawa MultiGrass jest bezpieczna dla dzieci?

Tak, producenci sztucznych traw MultiGrass dbają o to, by wyroby były zgodne z normami jakości i bezpieczeństwa, w przeciwnym razie nie zostałyby dopuszczone do obrotu. Trawy są wolne od szkodliwych składników. Dzieci mogą bez obaw chodzić i bawić się na sztucznej trawie.

Czy sztuczna trawa jest bezpieczna dla zwierząt?

Tak. Sztuczne trawy MultiGrass są bezpieczne zarówno dla dorosłych i dzieci, jak również dla zwierząt.

Czy sztuczne trawy MultiGrass są ekologiczne?

Tak. Sztuczne trawy są ekologiczne. Do ich produkcji używa się bezpiecznych materiałów, a samo utrzymanie trawy w dobrej kondycji nie wymaga ciągłego podlewania, nawożenia, pryskania środkami chwastobójczymi i owadobójczymi oraz koszenia. Użytkowanie sztucznej trawy eliminuje zużycie wody, energii i środków chemicznych co istotnie wpływa na ochronę środowiska naturalnego.

Czy sztuczne trawy MultiGrass posiadają gwarancję?

Tak. W okresie gwarancji producent gwarantuje wysoką jakość pod względem trwałości koloru, trwałości włókna i osnowy podkładu.

Warunkiem skorzystania z gwarancji jest stosowanie się do zaleceń fabrycznych, jeśli chodzi o zalecenia montażowe i zasady pielęgnacji, w szczególności używanie wyłącznie rekomendowanych środków czyszczących.

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych: niewłaściwą instalacją,  niezgodną z instrukcją montażu, niewłaściwym użytkowaniem, np. umieszczenie na parkingu, uszkodzeń mechanicznych np. przez ostre kanty mebli ogrodowych lub na skutek nieodpowiedniego obuwia sportowego, niewłaściwą pielęgnacją poprzez detergenty, środki chemiczne oraz inne substancje wchodzących w reakcje z włóknem, czy uszkodzeń spowodowanych stopieniem lub spaleniem materiału poprzez np. gorący węgiel z grilla, itp.

Jak pielęgnować Sztuczne trawy MultiGrass?

Od czasu do czasu szczotkować trawę w celu przywrócenia włókien do pozycji pionowej. Zwracać szczególną uwagę na ostre krawędzie przedmiotów (mebli, narzędzi ogrodowych itp.) stawianych na sztuczną trawę. W okresie letnim przy bardzo wysokich temperaturach zraszać trawę dla zwiększenia komfortu użytkowania. Unikać gaszenia oraz wyrzucania papierosów na sztuczną trawę. Zachować szczególną ostrożność przy grillowaniu oraz odpalaniu fajerwerków.

Jak czyścić sztuczne trawy MultiGrass?

Kurz i zanieczyszczenia atmosferyczne: Spłukać wodą.

Plamy: Spłukać wodą. W przypadku gdy jest to niewystarczające, zastosować ciepłą wodę z octem lub mydłem. W celu dokładnego oczyszczenia trawy zaleca się użycie szmatki, mopa lub szczoteczki z miękkim włosiem. Trudno zmywalne plamy np. po oleju mogą wymagać profesjonalnego czyszczenia trawy poprzez specjalistyczną firmę.

Roślinność [liście, chwasty] – ręcznie, używając grabi z miękkimi końcówkami, sekatora (chwasty) bądź używając dmuchawy do liści.

Odchody zwierzęce: usunąć odchody do woreczka, a pozostałości spłukać wodą. W razie przykrych zapachów przemyć woda z octem lub mydłem.

Usuwanie gum do żucia: zamrozić gumę przy użyciu np. lodu w aerozolu, kostek lodu, następnie usunąć zamarzniętą gumę z trawy.

Czy Sztuczne trawy MultiGrass są trudnopalne?

Nie, Trawy MultiGrass z regularnej kolekcji nie posiadają atestu na trudnopalność. Należy bezwzględnie unikać gaszenia oraz wyrzucania papierosów na sztuczną trawę oraz zachować szczególną ostrożność przy grillowaniu oraz odpalaniu fajerwerków.

W ofercie posiadamy specjalną trawę, która oznaczona jest odpowiednim atestem Cfl-s1, gwarantującym, że posiada ona właściwości trudno zapalności.

Czy jesteśmy obecni w mediach społecznościowych?

Tak, zapraszamy na naszego FB:

https://www.facebook.com/TrawaMultiGrass/

Chcę nawiązać współpracę w zakresie Sprzedaży lub wykorzystania Sztucznej Trawy MultiGrass, co należy zrobić?

Zapraszamy serdecznie do kontaktu:

– placówki handlowe (centra ogrodnicze, sklepy budowlane, przemysłowe, salony z artykułami wykończenia wnętrz)

– architektów, projektantów, wykonawców (realizacje projektów wnętrz, ogrodów, eventów).

Formularz kontaktowy w zakładce kontakt (Temat: Chcę nawiązać współpracę)

Wiadomość bezpośrednio na adres mailowy info@multigrass.pl.

Chętnie skontaktujemy się z Państwem i udzielimy dalszych szczegółów dotyczących współpracy.

AKTUALNOŚCI