Jak czyścić sztuczną trawę?

Montaż sztucznej trawy nie jest trudny, lecz wymaga nieco czasu oraz skupienia. Założenie murawy w prawidłowy sposób pozwoli cieszyć się pięknym zielonym trawnikiem wokół domu, na balkonie czy na tarasie. Dlatego prześledź naszą instrukcję wraz ze zdjęciami krok po kroku, aby z należytym zaangażowaniem wykonać prace ogrodowe.

Oczyść podłoże

Na podłożu, na którym chcesz zamontować sztuczną trawę nie powinny znajdować się żadne kamienie, liście, gałęzie oraz inne resztki, które uniemożliwią idealnie gładkie rozłożenie trawy i scalenie jej z podłożem. Oczyść je przy pomocy miotły czy grabi.

Rozłóż trawę i dotnij na wymiar

Trawa powinna idealnie wypełniać przestrzeń, w której się znajdzie. Dlatego też po rozłożeniu trzeba starannie dociąć jej krawędzi, aby te nie wywijały się i nie fałdowały. Dobrym pomysłem jest mocowanie fragmentów do podłoża przy pomocy taśmy dwustronnej, a potem ściągnięcie i ewentualnie usunięcie resztek kleju.

Zastosuj taśmę na łączeniach

Taśma przyda się także na łączeniach. W miejscach, gdzie poszczególne fragmenty trawy łączą się, należy je do siebie maksymalnie przybliżyć i przykleić do podłoża w taki sposób, aby nie zostały szczeliny.

Dociąż sklejone fragmenty

Kiedy już dokładnie rozłożysz i przytniesz fragmenty sztucznego trawnika, pamiętaj o tym, aby odpowiednio go dociążyć. W tym celu zastosuj obciążniki w postaci worków z piaskiem, kamieni, a nawet mebli ogrodowych. Szczególnie skup się na miejscach łączeń, które pozostaw do zasklepienia nawet na 2 godziny.

Do zamontowania trawy nie potrzebujesz specjalnych narzędzi. Wystarczy ostry nożyk, klej i obciążniki. Prace przebiegają szybko, gdy kupujesz już gotowy produkt na wymiar i tylko dopasowujesz go do układu trawnika czy kształtu tarasu. Na pewno będziesz zadowolony z efektu swoich prac, bo trawnik po zamocowaniu i przyklejeniu do podłoża na stałe będzie nieruchomy – odporny nawet na silny wiatr.

.