Jak czyścić sztuczną trawę?

Sztuczna trawa ma swój niepowtarzalny urok i w wielu przypadkach do złudzenia przypomina żywą darń. Jednak trzeba wiedzieć, że w przypadku tego produktu bardziej widoczne mogą być zabrudzenia, których nie usunie wiatr czy deszcz. Jeżeli doszło do zanieczyszczenia włókien i nie możesz tego dłużej ignorować – nie martw się! Przedstawiamy sposoby na szybkie i efektowne czyszczenie sztucznej trawy oraz jej pielęgnację, by jak najdłużej zachwycała pięknym wyglądem.

Czyszczenie sztucznej trawy:

Z kurzu

Jeżeli zanieczyszczenie trawnika to po prostu kurz czy osady ze spalin samochodowych lub kominów, to zazwyczaj wystarczy po prostu spłukać je ciepłą wodą, ewentualnie wodą z dodatkiem detergentu.

Z plam

Jeżeli problemem są plamy z jedzenia, napojów, czy ptasich odchodów, to trzeba usuwać je z większą uwagą. Sama woda nie wystarczy, szczególnie jeśli plamy widnieją na nawierzchni już jakiś czas i zdążyły do niej mocno przylgnąć. Wtedy rozsądne będzie zastosowanie wody z płynem lub koncentratem, i zaaplikowanie jej przy pomocy szmatki, mopa lub szczoteczki z miękkim włosiem. Gdy to nie pomoże, ze wsparciem może przyjść profesjonalna firma porządkowa.

Z resztek roślin

Spore szkody mogą też poczynić resztki roślin. To usunięcia liści czy chwastów ze sztucznej trawy zastosuj grabie z miękkimi końcówkami, sekator lub dmuchawę. Pojedynczych nieproszonych gości pozbędziesz się ręcznie.

Z odchodów zwierzęcych

Pozostawione na sztucznej trawie odchody zwierzęce wyglądają bardzo nieestetycznie i równie brzydko pachną. Trzeba pozbyć się ich szybko i skutecznie. Najlepiej umieścić w szczelnym woreczku, a resztki spłukać wodą. Gdy to za mało, aby wywabić odór, dobrze jest zastosować do przemycia wodę z mydłem lub octem.

Z gum do żucia

Przyklejona do podłoża guma do żucia to zawsze spory problem. Gdy zostanie rozdeptana to nie będzie innego sposobu jak obłożyć ją kostkami lody czy spryskać lodem w aerozolu. Wtedy uda się odkleić ją i usunąć prawie bez śladu.