Ekologiczna sztuczna trawa – czym jest, dlaczego warto ją kupić?

Założenie i utrzymanie trawnika to dla wielu osób ogromne wyzwanie. Przeraża Cię ilość czynności, jakie musisz wykonać, aby przygotować grunt, a potem pielęgnować trawę? Zamiast tego wolałbyś cieszyć się wypoczynkiem wśród zieleni, która zawsze wygląda pięknie przy minimalnym nakładzie pracy? Odpowiedzią na Twoje oczekiwania może stać się ekologiczna sztuczna trawa. Produkt, który wygląda niezwykle naturalnie, nie wymaga podlewania ani plewienia, a przy tym nadaje się do recyklingu.

Czym jest ekologiczna sztuczna trawa?

 Ekologiczna trawa sztuczna to rewolucyjny produkt, który świetnie sprawdzi się w każdym, także mocno wymagającym środowisku. Z jednej strony zaspokaja ona naszą potrzebę zbliżenia z naturą i przebywania w zielonym otoczeniu. Z drugiej natomiast pozwala zaoszczędzić sporo wysiłków i czasu właścicielom parceli rekreacyjnych czy użytkowych.

Trawa ekologiczna to wariant, który jest zgodny ze współczesnymi trendami ochrony środowiska naturalnego. Dlaczego? Ponieważ nadaje się do recyklingu i ma naturalny podkład. Co więcej realnie przyczynia się do poprawienia jakości powietrza i bezpieczeństwa użytkowników.

Do produkcji ekologicznej trawy sztucznej stosuje się nowoczesną technologię fotokatalizy oksydacyjnej. Zastosowanie technologii Pureti pozwoliło uzyskać produkt o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych i maksymalnie naturalnym wyglądzie. Na tym nie kończy się jedna lista jego zalet.

Jakie zalety ma ekologiczna trawa sztuczna?

Trawa ekologiczna zawsze dobrze się prezentuje. Chociaż jest produktem sztucznym, to w przyjemny dla oka sposób wypełnia przestrzeń przy domu lub w mieście, tworząc wokół budynków zielone dywany. Do jej największych zalet zaliczamy:

  • – właściwości oczyszczające powietrze – trawa wzbogacona u Pureti ma zdolności do redukowania pośredniego gazów cieplarnianych, cząstek stałych oraz lotnych związków organicznych,
  • – ekologiczny podkład, który pozwala eliminować skutecznie brzydkie zapachy – poprzez utlenianie aromatów na poziomie molekularnym,
  • – fakt, że produkt nadaje się do recyklingu i nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego,
  • – nie jest podatny na działanie pleśni ani grzybów, nie wpływa na powstawanie mchu – nawet bez konieczności stosowania biocydów czy pestycydów, które uchodzą za szkodliwe dla ludzi i zwierząt,
  • – wygląda bardzo naturalnie zarówno w cieniu jak i w słońcu,
  • – nie ma żadnych wymagań glebowych, nie wymaga nawożenia, podlewania, koszenia,
  • – bezpieczeństwo – samooczyszczająca się trawa nie jest siedliskiem patogenów, które w razie uszkodzenia skóry mogłyby prowadzić do zakażenia. Kontakt z podłożem jest dla człowieka całkowicie nieszkodliwy,
  • – jest odporny na deptanie i nacisk, doskonale radzi sobie w intensywnie użytkowanych miejscach, w tym na boiskach sportowych, w parkach i na skwerach.

Te wszystkie zalety sprawiają, że ekologiczną trawą sztuczną interesuje się coraz więcej osób. Chociaż nie jest ona naturalna, to ma wiele cech charakterystycznych dla żywych roślin – głównie oczyszczanie powietrza, które zostało potwierdzone badaniami.

Gdzie zastosować ekologiczną sztuczną trawę?

Ekologiczna sztuczna trawa nadaje się do stosowania niemal wszędzie – od prywatnych ogródków czy zielonych tarasów po tereny sportu i rekreacji przeznaczone do intensywnego użytkowania wspólnego. Z uwagi na to, że jest bardzo wytrzymała na odkształcenia, zniszczenia, uszkodzenia mechaniczne, a także obciążenia, może być podłożem na boiska sportowe oraz place zabaw.

Walory ekologicznej trawy sztucznej docenią zwłaszcza osoby, które nie mają czasu na uprawianie przydomowego ogródka, bo spędzają go w pracy, na uprawianiu swojego hobby i wypoczywaniu w gronie rodziny lub przyjaciół. Również esteci będą zachwyceni tym, co oferuje i produkt. Idealne wykończenie trawnika, który prezentuje się świetnie bez względu na warunki pogodowe oraz okoliczności.

AKTUALNOŚCI